Teksade erinevad lõiked: NAISED

Teksade erinevad lõiked: NAISED

24. august 2020

Teksamaailmas orienteerumine võib olla keeruline ning mudeleid iseloomustavad väljendid võivad segaduse ajada ka kõige teadlikuma ostleja. Järgnevalt toome Sinuni peamise teksa-sõnavara, et järgmistel kordadel läheks teksade valimine juba palju lihtsamalt. Alustagem!
 

LÕIKED
Tavalistel juhtudel on teksapükste siltidel info, millise lõikega on tegu. Võtmerolli mängivad lõigete erinevuses kolm aspekti, mille varieerumise tulemusena sünnivadki erinevad lõiked. Nendeks on reieosa laius, sääreosa laius ning sääre alaosa laius. Igale kehakujule sobivad erinevad lõiked - katseta erinevate teksapaaridega, kuni oled leidnud need ideaalsed! Olles teadlik just Sulle sobiva(-te)st pükste lõigetest, on edasine teksade valimine juba mitmeid kordi hõlpsam.
 

Jeggings mikstuur teksadest ja retuusidest (jeans+leggings=jeggings). Kummiga vöökoht ja eriti veniv materjal tagab mugavuse ning kitsas lõige toob esile kõik kehakumerused.

Skinny - üks ostetumaid mudeleid maailmas, mis järgib jalajoont ning hoides kenasti ümber jalgade/keha. Skinny fit teksad on alati valmistatud ülivenivast ja pehmest stretškangast. Mudelit on kerge sobitada eri stiilidega ning neid võib kanda nii ketside kui ka kontsadega.

Straight - Mugavalt istuvad teksad, mis ei ole liiga kehasse töödeldud ja on põlvest allapoole ühtlase sirge lõikega kuni pahkluuni välja - alati klassikaline ja kindel valik.

Boyfriend jeans - päevadeks, kui Sind tabab "lohakalt šikk" tunne, on boyfriend teksad asendamatud. Eelkõige sobivad boyfriend teksad poisiliku kehaehitusega ning kitsama puusaga naistele. Nipp! Julge proovida ka ühe numbri võrra suuremad teksad ning katseta ka alumise ääre ülestõmbamisega!

Mom jeans - 80’ndate klassikast insipeeritud lõige, mis paneb rõhku nii mugavusele kui lõikele. Kõrge värvel ja suured taskud rõhutavad naiselikku siluetti kuid reitest ja säärtest veidi laiem disain on siiki väga mugav igapäevaseks kandmiseks.

Bootcut - ülevalt puusast ning reitest kitsalt ümber istuvad teksad, mis põlvedest allpool laienevad, tehes ruumi laia säärega saabastele. Sealt ka otsene tõlge - saapalõikega teksad.
 

ISTUVUS
Istuvus annab suunise ning iseloomustuse teksapaarile ning on täienduseks sildil märgitud lõiketüübile. Olulisimaks märksõnaks on vöökoha kõrgus ning värvli ja püksisääre harukoha vaheline distants. 
 

Baggy fit – kogu pikkuses ühesuguse suurusega ning laia sääreosaga istuvus

Loose / comfort fit – istmikule ja reitele enam ruumi jättev istuvus

Regular / straight / classic fit – mitte liiga lai ega kitsas valik ehk kuldne keskmine!

Slim fit – ümber hoidev tegumood, üsna ühesuguse laiusega või pisut allserva suunas ahenev istuvus

High waist / rise – keskmisest kõrgem värvlikõrgus

Low waist / rise – keskmisest madalam värvlikõrgus
 


Leia oma lemmikud üle 550 mudeli ning pea 100,000 teksapaari seast: 
 

TEKSAPÜKSID: NAISED

TEKSAPÜKSID: MEHED