Saame tuttavaks: An-Marlen

Saame tuttavaks: An-Marlen

18. detsember 2020

Novembri alguses ilmus koostöös Denim Dream brändiga andeka An-Marleni muusikavideo singlile "Illusion".  Singel ise tuli välja sel kevadel, mis valmis koostöös produtsent Gevin Niglasega. Muusikalise projektina on An-Marlen tegutsenud kaks aastat. Tema muusikas võib kuulda mõjutusi tantsumuusikast ja garage'st, kuid ei puudu ka soul ning RnB žanrite mõjutus. Inspiratsiooni saab artist inimestelt tema ümber ja ka teistelt andekatelt artistidelt, kelle hulka kuuluvad näiteks Mura Masa, Jorja Smith, Kelela ja KAYTRANADA.

“See on justkui armastuskiri valimaks armastuse enda vastu enne, kui seda jagad kellegi teisega. Ma ei veaks kunagi alt kellegi teise armastust, aga leian end vahel enese oma alt vedamas. Soovisin muuta enda reaalsust illusiooniks, kus valin enese armastuse, enne kui valin kellegi teise oma.” kirjeldab An-Marlen oma singlit "Illusion"

 

Nimeta üks põnev või üllatav fakt, mida inimesed Sinu kohta laialdaselt ei tea.

Olen praeguseks mänginud juba 10 aastat Rahvusooper Estonias nimirolli etenduses ‘’Pipi Pikksukk’’. Alustasin mängimist juba aastal 2011, kui olin kõigest 11-aastane.

 

Mis on Sinu hobideks peale musitseerimise? 

Armastan väga süüa teha. Olen selle pisiku oma isalt saanud. Vahel meeldib ka maalida.

 

Millised olid Sinu esimesed kokkupuutepunktid muusikavaldkonnaga; kuidas selleni tee leidsid?

Olen pool enda elu olnud seotud pigem klassikalise muusikaga. Mu ema on ooperilaulja ja olen terve oma lapsepõlve veetnud lava taga erinevaid oopereid vaadates. Terve kooliaja tahtsin tegelikult näitlejaks saada, kuid gümnaasiumi lõpus tutvusin Leedu produtsendi Vaiper Vitalijusega, kellega kirjutasime ühes laulukirjutamise laagris ühe loo, millest hiljem sai minu esimene singel. Olin sinna maani muusikat kirjutanud pigem sahtlisse, et enda mõtteid ja emotsioone väljendada. Vaiper produtseeris ka mu teise singli ‘’Orange Sky’’ ja sealt see kogu teekond alguse on saanud.

 

 

Kui Sa ei teeks enda praegust tööd, siis kellena ning mis valdkonnas end toimetamas näeksid?

Tunnen väga suurt huvi moemaailma vastu ja kui ma ei laulaks oleks see kindlasti üks valdkond, kus väga tahaksin töötada.

 

Kes Sind inspireerivad või on Sinu eeskujudeks?

Ma olen inimesi alati soovinud näha läbi nende sisemise ilu. Olen väga paljude inimeste südametele läbi nende loome lähemale jõudnud, olgu selleks minu või kellegi teise looming. Minu jaoks on kõige innustavam kunstis just selle võime olla nii mitmekülgne ja siin kohal ma ei oskaks tuua ei ühte ega kümmet nime. Olen teinud koostööd mitmete disainerite, fotograafide, kunstnikega ja minu jaoks on kõige inspireerivam näha kedagi teist loomas või kui kahe artisti kunst põimub üheks ja sünnib midagi otse südamest.

 

Kes on Sinu lemmikartistid ning kellele elad kaasa tänapäeva noortest artistidest Eestis ja välismaal?

Kuulan väga palju erinevat muusikat ja otsin tihti uusi huvitavaid artiste, aga lemmikud on Jorja Smith, Summer Walker, Erykah Badu, Mura Masa, Kelela ja KAYTRANADA. Eestis on mu vaieldamatu lemmik Karl-Erik Taukar, aga mul on niivõrd hea meel, et meile on juurde tulnud nii palju omanäolisi ja huvitavaid noori artiste, kellel ma kindlasti silma peal hoian ja ootan igat nende sammu huviga.

 

 

Kas oled kunagi lasknud end kõigutada teiste arvamusest?

Kindlasti olen lasknud. Ma arvan, et me kõik laseme mingi aeg enda elus. Nooremana võtsin kindlasti teiste arvamust rohkem südamesse, aga olen aru saanud, et see kõik algab tegelikult meie enese mõtetest. Olen viimased aastad proovinud keskenduda just enesele ja sellele kes, kuidas ja milline ma olla soovin. Olen õppinud hindama ja vastu võtma nii kriitikat, kui ka komplimente. Kui arvamus avaldatakse südamest, tunnetad sa seda ka vastu võtta.

 

Mis on Sinu edu saladus ning mida soovitaksid muusikakarjäärist unistavatele ning selle nimel vaeva nägevatele andekatele noortele?

Ma arvan, et kui sa juba millestki unistad või millegi nimel vaeva näed on see juba märk edust. Kui ma saaksin pisikesele minale midagi kõrva taha panna, siis oleks see kindlasti, et ennast peab armastama, endasse peab uskuma, ennast peab kiitma ja endale tuleb ka andestada, kui asjad ei lähe päris nii, nagu sa neid alguses ette kujutasid. Ma proovin endale iga päev öelda, et nii kaua kuni ma teen asja südamega, olen ma õigel rajal ja kui ma pingutan oma unistuste nimel, olen juba poolel teel nende suunas.

 

Sinu moto või mantra, mille järgi elad?

Kõike, mida teed, tee armastusega.

 

 

1. Tommy Hilfigeri pusa. "Mul on kodus eraldi kapp pusade jaoks ja eeldasin, et Denim Dream’is pole kindlasti veel sellist, mis mul juba olemas ei oleks. Seda pusa nähes pidin enda sõnad tagasi võtma. Niivõrd eriline ja cool. PS! Pusasid valin alati meeste osakonnast. Neil on alati nii palju mugavam ja mõnusam fit."

2. Tommy Hilfigeri rinnahoidja. "Kui pesu on mugav ja samal ajal seksikas, olen ma müüdud."

3. Tommy Hilfigeri kampsun. "Sügisel ja talvel on tumedates toonides soe kampsun mu go to riideese ja poes käies kiikan alati ka meesteosakond ja olen sealt nii mõnedki oma lemmikriided oma kappi leidnud."

4. Calvin Klein nahast püksid. "Just sellised püksid olid mu kapist puudu."

5. Guessi pluus. "Lihtne ja seksikas on nädalavahetusel välja minnes mu outfiti märksõnadeks."

 

 

6. Guessi jakk. "Nii mulle iga talv mitu uut kasukat kappi tekibki. See jakk paneb iga outfiti teiste seast välja paistma."

7. Calvin Klein rinnahoidja. "Mulle väga meeldib trenni teha ja kui oleks üks toode, mille Denim Dream’i poest otse trennikotti pistaksin, valiksin selle spordirinnahoidja."

8. Tom Tailori vöökott. "Kõige ajatum ja mugavam koti lõige, mul on sarnaseid kodus päris mitu tükki. Kõik vajalik mahub sisse, pisike ja mõnus kanda."

9. Tommy Hilfigeri plätud. "Need plätud olid nii ägedad, et isegi kui talv on ukse taga, kannaksin neid kodus koos valgete sokkidega."

10. Guessi jakk. "See jakk poleks mu esimene, ega ka teine kasukas kapis ja neid kipub iga talvega juurde tekkima."

 

“Ma olen väga rõõmus, et koostöös Denim Dreamiga saime luua sellele loole täpselt sellise visuaali, nagu ma enda peas seda soovisin. Mind teevad väga õnnelikuks hetked, mil saan jagada enda muusikat koos enda bändiga ja ma olen nii tänulik, et ma sain oma trummari ja bassimängijaga jämmida selles illusioonis. Tõeliselt ilus hetk, mida südamest teiega jagada.”

 

Fotograaf: Hanna-Liis Vaasa